Районна цільова соціальна програма протидії ВІЛ інфекції /СНІДу
У 2017 – 2018 році в Марківському районі діяла районна цільова соціальної програми протидії ВІЛ – інфекції /СНІДу».
Районна цільова соціальна програма протидії ВІЛ інфекції /СНІДу була прийнята і затверджена Марківською районною радою 21 вересня 2017 року, рішенням № 18/4.
На 2017 – 2018 було виділено з місцевого бюджету Марківського району 69 тис.220грн.За ці ж роки було придбано та покращено матеріально-технічну базу кабінету «Довіра» , а саме:
- За 15 тис.000грн.придбано холодильник для зберігання АРТ препаратів; медична шафа, в якій зберігається медична документація та ліки; ноутбук та принтер.
-На 32 тис. 000 грн. було придбано швидкі тести для безоплатного консультування та тестування на ВІЛ інфекцію, передусім для груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ.
-Також кабінету «Довіри» - на 5 тис. 600 грн. було придбано вироби медичного призначення та засоби індивідуального захисту (рукавички, антисептики, маски, шпателя).
-Для ВІЛ інфікованих хворих на 2 тис. 500 грн. були закуплені медичні препарати, які допомогли уникнути опортуністичних інфекцій.
- 1 тис. 800 грн. виділено на серологічні обстеження для хворих на ВІЛ інфекцію, які були використані.
-Придбана рентгенплівка на – 1 тис. 440грн.
-В районі на 100% забезпечені вагітні ВІЛ інфіковані жінки наборами для пологів, молочними сумішами та швидкотестами. На це в програмі було виділено 6 тис. 960 грн. Ці кошти освоєні.
-Для школярів у загальноосвітніх закладах були розповсюджені буклети, щодо формування здорового способу життя,на які було виділено - 3 тис. 920грн.
Методично-організаційна робота з профілактики, лікування та диспансерному спостереженню хворих на ВІЛ / СНІД покладено на координаційну раду при Марківській РДА та кабінет «Довіра» при Марківському РТМО. Координаційна рада, складається з 11 членів ради , голови і заступника. Вона працює відповідно до плану, затвердженого Марківською РДА. Інтегральний індекс його роботи один з найвищих в області (79% при середньо обласному -66%). За 2018 р. проведено чотири засідання координаційної ради.
В районі зареєстровано ВІЛ-інфікованих – 6 осіб, із них хворих на СНІД – 4 особи,вони ж приймають АРТ терапію, з них 1 людина тубінфікована,4 особи були на обліку у фтизіатра з ко- інфекцією(ТБ/ВІЛ), 4 людини приймають антиретровірусну терапію на базі Марківського РТМО, і 1 дитина приймає АРТ на базі обласного СНІД центру.
Всього по району зареєстровано 15 осіб ВІЛ інфікованих: 6 осіб на диспансерному обліку в кабінеті «Довіра» Марківського РТМО, 9 осіб спостерігається в обласному центрі м. Сєвєродонецьк.
Хворим на ВІЛ / СНІД забезпечено надання допомоги у всіх профільних відділеннях РТМО, в тому числі інфекційному відділенні.
Помітно поліпшилися показники по виявленню ВІЛ-асоційованого туберкульозу: в 100% випадках проведено флюорографічне обстеження вперше виявлених осіб , а також осіб які перебувають на диспансерному обліку. Всі особи які потребують- отримали хімікопрофілактику туберкульозу. Також проводиться скринінгове анкетування на ТБ з кожним пацієнтом,( кожного кварталу),який перебуває на обліку в каб. «Довіра».
Обстежено за 2018 р. –1051 осіб, з них швидкотестами – 702 особи.
• За результатами в 2018 р. випадки захворюваності на ВІЛ та СНІД серед населення району- було зареєстровано – 1 особу.
• За 12 місяців поточного року охоплено тестуванням на ВІЛ (без донорів та вагітних) 982 особи, що складає 6,56% від кількості населення. Поширеність ВІЛ за результатами сероепідмоніторингу склала 0.
• Показник охоплення ЛЖВ з групи медичного нагляду (далі – МН) динамічним моніторингом стану здоров’я складає 100%. За результатами 2018 р. 6 ЛЖВ з групи МН з'явилися на чергові планові візити до лікаря , на контрольні телефонні дзвінки відповіли.
• Показник охоплення АРТ ЛЖВ з групи МН вище обласного та досяг рейтингового, склавши 100%.
• Вірусна супресія відмічається у 100% пацієнтів, які перебувають під наглядом у кабінеті «Довіра» та отримують АРТ.
Це – результати ефективності роботи фахівців з формування прихильності до початку лікування і до утримання на АРТ.
Облік та звітність з питань ВІЛ/СНІДу проводиться відповідно рекомендаціям обласного центру СНІД.
Впродовж 2017 – 2018 р.р. постійно здійснюється контроль за дотриманням законодавства у сфері ВІЛ/СНІД.
Взагалі такі показники є результатом виконання районної цільової соціальної програми протидії ВІЛ – інфекції/СНІДу.